Grunwald – Bezpieczne życie Seniorów - KP Grunwald - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Grunwald

Grunwald – Bezpieczne życie Seniorów

03 grudnia 2018 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Grunwald kontynuując działania w ramach programu prewencyjnego pn. „Bezpieczne życie seniorów” spotkali się z seniorami w Klubie Osiedlowym „Raszyn”

Mając na uwadze zbliżający się okres Bożonarodzeniowy oraz okres Noworoczny, w trakcie którego dochodzi do zwiększonej ilości kradzieży mienia, głównie kradzieży kieszonkowych
w dniu 3 grudnia 2018 roku w Klubie Osiedlowym „Raszyn” w Poznaniu przy ul. Rynarzewskiej 9, funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Poznania oraz Policji z Komisariatu Policji Poznań Grunwald przeprowadzili spotkanie z seniorami, ukierunkowane na edukację z zakresu prewencji kryminalnej, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa własnego i ochrony dóbr osobistych.

W trakcie spotkania szczególną uwagę zwrócono na kwestię związane z kradzieżami kieszonkowymi, kradzieżami z mieszkania oraz oszustwami na legendę. Funkcjonariusze w trakcie spotkania zwracali szczególną uwagę na zachowanie samych kupujących, którzy będąc zabiegani, w ciągłym pośpiechu nie zwracają uwagi na to co się dzieje wokół nich samych a swoim zachowaniem, wyglądem bądź nieodpowiednim postępowaniem, przyciągają uwagę. Przypomniano również, jak ważną kwestią jest zamykanie drzwi na klucz, nawet gdy jesteśmy w mieszkaniu. Nie zapomniano również o oszustwach na legendę, przypominając o zasadzie ograniczonego zaufania
i właściwym postępowaniu w przypadku próby bądź w sytuacji stania się ofiarą oszustwa.

Kolejnym ważnym tematem, który został poruszony w trakcie spotkania, to kwestia związana
z zatruciem tlenkiem węgla, zwanym potocznie czadem. Strażnik Miejski przedstawił pierwsze symptomy świadczące o zatruciu oraz wskazał sposób postępowania w przypadku ich wystąpienia.

Na zakończenie spotkania przypomniano o KMZB i aplikacji Moja Komenda, wręczono seniorom pudełka życia, poradniki oraz czujniki dymu i tlenku węgla.

 

M Fabisiak