Grunwald – Bezpieczne życie Seniorów - KP Grunwald - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Grunwald

Grunwald – Bezpieczne życie Seniorów

25 października br. funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Grunwald kontynuując działania w ramach programu prewencyjnego pn. „Bezpieczne życie seniorów” spotkali się z seniorami osiedla Kwiatowego w Poznaniu.

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób w podeszłym wieku policjanci wraz z funkcjonariuszem Straży Miejskiej Miasta Poznania oraz pracownikiem Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania w dniu 2 października br. przeprowadzili spotkanie z seniorami osiedla Kwiatowego, które odbyło się w Domu Kultury „Stokrotka” w Poznaniu przy ul. Cyniowej 11.

Spotkanie było ukierunkowane na edukację seniorów z zakresu prewencji kryminalnej, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa własnego oraz ochrony dóbr osobistych. Funkcjonariusze wraz z pracownikiem Urzędu Miasta Poznania omówili kwestie związane z oszustwami na tzw. „legendę”, przestępstw związanych z kradzieżami mieszkaniowymi oraz kieszonkowymi, zwracając szczególną uwagę na zbliżający się okres dni „Wszystkich świętych” i Dnia Zadusznych. Dodatkowo z uwagi na jesienny okres zwrócono uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i znaczenie elementów odblaskowych. Przypomniano także o możliwości korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

Na zakończenie spotkania, mając na uwadze zbliżający się okres grzewczy, poruszono kwestie związane z nieprawidłowym działaniem układu kominowego i wynikających z tego tytułu zagrożeń. Przedstawiciel Urzędu Miasta Poznania rozdał uczestnikom spotkania czujki dymu i tlenku węgla wraz z broszurami informacyjnymi i odblaskami.

 

M.Fabisiak