Wilda – Dworzec PKP z Kampanią „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

W dniu 9.08.2019r. funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań Wilda przy wsparciu funkcjonariuszy Straży Miejskiej Miasta Poznania przeprowadzili wśród podróżujących Kampanię pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło przewodnie brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej przy współpracy ze Strażą Miejską Miasta Poznania 9 sierpnia br. przeprowadzili na terenie dworca PKP Poznań Główny kampanię o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło przewodnie brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty. Kampania została przeprowadzona w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2019”. Oprócz materiałów profilaktycznych, które funkcjonariusze wręczali podróżującym osobom zwrócono szczególną uwagę na zagrożenia oraz objawy jakie może powodować zażywanie środków psychoaktywnych.

Prowadzona Kampania wpisuje się w program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020. Istotą podjętych działań przez funkcjonariuszy policji było upowszechnianie wiedzy wśród młodzieży związanej z uzależnieniem od narkotyków. Raz jeszcze apelujemy do wszystkich osób które mogą mieć kontakt z dopalaczami lub substancjami działającymi podobnie, pamiętajmy - są to środki bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia i nigdy nie wiemy jak organizm zareaguje po ich zażyciu.

 

 

J. Banaszkiewicz /R.L.