WILDA – BEZDOMNOŚĆ - KP Wilda - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

WILDA – BEZDOMNOŚĆ

14 grudnia 2018 roku funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań – Wilda wpólnie z uczniami klas o profilu Policyjnym oraz pracownikiem Działu Pomocy Osobom Bezdomnym odwiedzili wszystkie osoby bezdomne, przebywające na podległym terenie

Krótkie dni, coraz niższe temperatury, to warunki najbardziej odczuwalne i dotkliwe dla osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych życiowo.

Policjanci apelują!!! Nie bądźmy obojętni!!

Zadbajmy o los innych osób, o to aby nie stały się one ofiarami zimowego wychłodzenia. Bardzo często takie osoby zdane są same na siebie, nie mają rodziny pozostają bez pomocy i opieki osób najbliższych. Funkcjonariusze ZPS KP Wilda oraz uczniowie klas o profilu policyjnym nie pozostają obojętni na ich los. To już tradycja, że w okresie przedświątecznym odwiedzamy i wręczamy paczki odzieżowe dla osób potrzebujących. Wychodzimy z założenia, że szybka reakcja może uchronić ludzkie życie.

Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej KP Poznań Wilda we współpracy z uczniami klas o profilu Policyjnym oraz pracownikiem Działu Pomocy Osobom Bezdomnym odwiedzili osoby bezdomne, przebywające w rejonie podległym KP Poznań Wilda. Uczniowie wraz z pracownikami Zespołu Szkół Mechanicznych zorganizowali zbiórkę odzieży zimowej dla tych osób. W dniu 14 grudnia 2018 w godzinach porannych odwiedzono wszystkich przebywających na terenie KP Wilda. Podczas działań rozdano im ciepłą odzież , obuwie oraz ciepłe koce. Przekazano również ulotki informujące o tym, gdzie mogą uzyskać pomoc, ogrzać się, otrzymać ciepły posiłek, czy schronić przed zimą.

Należy zaznaczyć, iż Policjanci KP Wilda na co dzień podczas wypełniania obowiązków służbowych kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych i informują osoby narażone na wychłodzenie o możliwościach pomocy i schronienia.

 

K. Wietrzykowska/P.J.