KP Wilda - Bezpieczne wakacje - KP Wilda - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Wilda - Bezpieczne wakacje

7 sierpnia br. policjantka Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań – Wilda wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej Miasta Poznania przeprowadzili akcję informacjno-edukacyjną ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa podczas wakacji.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Wilda wraz ze Strażą Miejską Miasta Poznania w Parku Jana Pawła II przeprowadzili działania informacyjno-edukacyjne dla dzieci korzystających z placów zabaw. Podczas akcji przypominali o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń oraz przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze i obowiązkowym jego wyposażeniu. Spotkanie z najmłodszymi było także okazją do przypomnienia zasad postepowania w sytuacji zagrożenia oraz o numerach alarmowych. Na zakończenie rozmów dzieci otrzymałyelementy odnlaskowe w celu poprawy ich bezpieczeństwa na drodze.

Kolejnym punktem prowadzonej akcji była miejska plaża mieszcząca się przy ul. Piastowskiej nad rzeką Warta, gdzie w rozmowie z rowerzystami przypominano o prawidłowym i obowiązkowym wyposażeniu roweru jak również przekazano opaski odblaskowe.

Natomiast ostatnim etapem akcji były tereny zielone przy lesie "Ku Dębinie", gdzie w rejonie placu zabaw rozmawiano o szeroko rozumianym bezpieczeństwie i zachowaniu szczególnej ostrożności przy wyjściu z placu zabaw z uwagi na blisko położony stawek Dębiecki.

K.Wietrzykowska/S.S.