KP Wilda - Policjanci przypomnieli dzieciom o bezpieczeństwie nad wodą

Poznańscy policjanci po raz kolejny spotkali się z grupą dzieci wypoczywających na zorganizowanych półkoloniach, aby przypomnieć im o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Tym razem mundurowi we współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego odwiedzili dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Poznaniu.

Przed  nami kolejne tygodnie wakacji i kolejne, tak wysokie temperatury powietrza, które sprawiają, że każdy szuka schronienia w cieniu i relaksu nad wodą. Niestety, jak wskazują statystyki, już teraz możemy mówić o tym, że to lato będzie należało do najtragiczniejszych ze względu na liczbę utonięć. Aby takich zdarzeń było jak najmniej Policja nieustannie apeluje o rozwagę i rozsądek w trakcie korzystania z akwenów wodnych. Przypomina plażowiczom o tym, że kapać można się tylko w miejscach do tego wyznaczonych oraz strzeżonych przez wykwalifikowanych ratowników, którzy będą w stanie odpowiednio zareagować, jak dojdzie do sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu człowieka. Mundurowi przypominają, aby podejmować rozsądne decyzje wchodząc do wody i apelują, aby absolutnie nie robić tego po spożyciu alkoholu. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragedii.

Oprócz licznych spotkań i rozmów policjantów ze społeczeństwem, mundurowi edukują również najmłodszych, aby przekazać im najważniejsze kwestie dotyczące bezpiecznego zachowywania się na kąpielisku. Spotkania  policjantów z Komisariatu Policji Poznań Wilda we współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego odbyły się w okresie  6 - 8 sierpnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 przy ul. Droga Dębińska w Poznaniu.

W trakcie wizyty, najmłodsi dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, co zrobić w przypadku zagubienia, jakie są numery alarmowe do służb ratunkowych. Prowadzący przypomnieli dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie zasad obowiązujących na terenie kąpielisk, aby nie stała się im krzywda. Na zakończenie oprócz pogadanki koloniści otrzymali odblaski, aby pamiętali, że taki mały element może uratować życie. 

Marta Mróz