Wilda – Ogólnopolski Dzień Trzeźwości - KP Wilda - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Wilda – Ogólnopolski Dzień Trzeźwości

26 marca br. policjanci Komisariatu Policji Poznań – Wilda przeprowadzili szerokozakrojoną kampanię mającą na celu kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw dotyczących sprzedaży alkoholu w szczególności osobom nieletnim i nietrzeźwym.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Wilda w związku z Ogólnopolskim Dniem Trzeźwości na terenie podległym przeprowadzili akcję informacyjno-edukacyjna skierowaną do sprzedawców alkoholu. W ramach działań przeprowadzili liczne spotkania z właścicielami i sprzedawcami sklepów, w których dystrybuowane są napoje alkoholowe, informując ich o zakazie sprzedaży alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym. Ponadto zwrócono uwagę na umieszczenie informacji w sklepach właściwych informacji oraz przestrzeganie przepisów Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.

Dodatkowo policjanci przekazywali ulotki informacyjne o zagrożeniach związanych ze spożywaniem alkoholu oraz o zakazie prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu. Jednocześnie omówili problematykę dotyczącą sposobu postępowania w sytuacji, kiedy osoba ponieżej 18 roku życia podejmuje próbę zakupu alkoholu.