Wilda – Akcja „ZNICZ” - KP Wilda - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Wilda – Akcja „ZNICZ”

Wszystkich Świętych to okres szczególny dla każdego, jednakże dla Policjantów to czas wytężonej służby- wszystko po to aby zapewnić bezpieczeństwo, zarówno w ruchu drogowym, jak i osobom odwiedzającym groby swoich bliskich.

W okresie od 30 października do 01 listopada 2017 roku funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej KP Poznań- Wilda wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej filia Wilda w Poznaniu przeprowadzili w ramach akcji "ZNICZ" wspólne działania profilaktyczno - informacyjne w rejonie wildeckich cmentarzy przy ul. Bluszcowej i ul. Samotnej.

Podczas rozmów z przechodniami dokonano kolportażu broszur informacyjnych w zakresie zapobiegania kradzieżom kieszonkowym oraz ostrzegających przed oszustami. W ramach spotkań z przechodniami ostrzegano przed kradzieżami i przypominano podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące między innymi pozostawiania torebek bez nadzoru na nagrobkach, noszenia przy sobie cennych przedmiotów, czy dużej ilości gotówki.

Niestety, jak wiadomo okres Wszystkich Świętych jest czasem wzmożonej aktywności oszustów, którzy bardzo często obserwują swoją ofiarę po czym wykorzystują chwilę nieuwagi dokonując kradzieży.

S.Stańko/ K.Sz.