Bezpieczne wakacje – Poznań – Stare Miasto - KP Stare Miasto - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Stare Miasto

Bezpieczne wakacje – Poznań – Stare Miasto

19 - 21 czerwca br. policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto zrealizowali cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Wakacje to nie tylko czas relaksu dla dzieci i młodzieży, ale także okres dodatkowych zagrożeń. Dlatego niezwykle ważne jest przypominanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku i zabawy. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej Poznań – Stare Miasto oraz Straży Pożarnej spotkali się z uczniami w Szkole Podstawowej nr 13, Szkole Podstawowej nr 82 i Szkole Podstawowej nr 40 w Poznaniu w ramach działań profilaktycznych pn. „Bezpieczne Wakacje 2017”.

Podczas prelekcji nie tylko przypomniano zasady bezpiecznego wypoczynku, ale także prawidłowego zachowania w kontakcie z osobami obcymi oraz w sytuacjach zagrożenia. Dodatkowo z uczniami omówiono zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Młodzież uczestnicząca w spotkaniach poznała konsekwencje prawne i zdrowotne zażywania dopalaczy, narkotyków oraz alkoholu.

Podsumowaniem zajęć było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, podkreślając wpływ elementów odblaskowych na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zagrożenia związane z wypoczynkiem nad wodą.

S.Stańko/ E.M.