KP Północ

Północ - Akcja edukacyjno-informacyjna „Kieszonka”

31 października i 1 listopada br. w związku ze świętem Wszystkich Świętych funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Północ przeprowadzili akcję edukacyjno -informacyjną „Kieszonka”. Przedsięwzięcie miało na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób udających się na groby najbliższych oraz na zapobieganie i zwalczanie przestępstw przeciwko mieniu.

W ramach akcji edukacyjno - informacyjnej „Kieszonka” funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań – Północ w rozmowach z obywatelami apelowali, by nie pozostawiać bez opieki przy grobach rzeczy wartościowych takich jak torebki, saszetki, które mogłyby być w zainteresowaniu tzw. Kieszonkowców. Dodatkowo zwracali uwagę na właściwe zabezpieczanie mieszkań w szczególności w przypadku kilkudniowych wyjazdów do rodziny w związku z obchodami Wszystkich Świętych.

Funkcjonariusze przypominali również, aby udając się na groby odpowiednio zabezpieczać pozostawione przy cmentarzach pojazdy oraz aby nie zostawiać w nich rzeczy wartościowych, które mogłyby stać się łupem dla złodziei. W trakcie rozmów obywatelom przekazywano broszury informacyjne.

M. Kołodziej