Północ - bezpieczne ferie - KP Północ - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Północ

Północ - bezpieczne ferie

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Północ włączyli się w działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom półkolonii zimowych organizowanych w Osiedlowych Domach Kultury znajdujących się na terenie funkcjonowania jednostki.

14 stycznia policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań – Północ wspólnie ze strażnikami miejskimi odwiedzili dzieci przebywające na półkoloniach w Osiedlowym Domu Kultury „Bajka” na os. Wichrowe Wzgórze 124, Osiedlowym Domu Kultury „Orbita” na os. Kosmonautów 118, Osiedlowym Domu Kultury „Pod Lipami” na os. Pod Lipami 108 A w Poznaniu. Policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas zabaw zimowych zarówno na śniegu jak i w domu, przypomnieli o obowiązku przestrzegania regulaminu zimowiska, nie oddalaniu się z miejsca wypoczynku bez wiedzy opiekuna, korzystaniu z lodowisk.

W trakcie spotkań poruszono także kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli, aby do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybierać miejsca bezpieczne, oddalone od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”rozpropagowano informacje na temat konkursu fotograficzno – plastycznego „stok nie jest dla bałwanów”.

 

M. Kołodziej/A.U