PÓŁNOC - DZIAŁANIA NA RZECZ BEZDOMNYCH - KP Północ - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Północ

PÓŁNOC - DZIAŁANIA NA RZECZ BEZDOMNYCH

W dniu 21 grudnia 2018 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań - Północ przeprowadzili kontrolę miejsc przebywania osób bezdomnych, nieporadnych życiowo, które ze względu na ciężką sytuację, mogą być narażone na skutki działania niskich temperatur

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia 21 grudnia 2018 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań-Północ przeprowadzili kontrolę miejsc przebywania osób bezdomnych poza ośrodkami wsparcia. W działania włączył się również Pan Jakub Pilarski nauczycielem ze Szkoły Podstawowej nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi
i Sportowymi im. Jacka Kuronia na os. St. Batorego 101 w Poznaniu, który był pomysłodawcą zbiórki żywności dla osób bezdomnych prowadzonej w ramach akcji „Zauważ potrzebujących”. W inicjatywie udział brała cała społeczność szkolna zarówno uczniowie, nauczyciele jak i rodzice.

To już kolejne tego typu przedsięwzięcie. Uczniowie wspólnie przygotowywali świąteczne paczki z żywnością. Ponadto część środków z jednej z akcji charytatywnych przeznaczyli na zakup termosów, które z ciepłą herbatą przekazano odwiedzanym osobom.

Inicjatywa ta wzbudziła bardzo pozytywne emocje wśród osób bezdomnych, którzy serdecznie dziękowali za otrzymane dary. Liczymy także, że uczniowie częściej będą włączać się w tego typu działania, które mają na celu nabycie umiejętności prawidłowego reagowania na potrzeby innych w szczególności osób bezdomnych.

 

M. Kołodziej/P.J.