Północ – Poznański rower – bezpieczny rower - KP Północ - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Północ

Północ – Poznański rower – bezpieczny rower

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Północ wraz z rozpoczynającym się sezonem rowerowym brali udział w festynach szkolnych, osiedlowych i rodzinnych, podczas których znakowali rowery w ramach programu prewencyjnego „Poznański rower – bezpieczny rower”. Przedsięwzięcia te były okazją do promowania bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego zarówno rowerzystów jak i pieszych.

Podczas sezonu letniego funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Północ wraz ze wzmożonym ruchem rowerowym brali udział w festynach realizując założenia programu prewencyjnego „Poznański rower – bezpieczny rower”, oznakowując 90 jednośladów.

Celem programu jest ograniczenie kradzieży rowerów poprzez wdrożenie efektywnego systemu ich znakowania. Jednakże jest to tak także czas na prowadzenia rozmów z mieszkańcami, których zachęcano do właściwego zabezpieczania i parkowania rowerów, bezpiecznej jazdy na rowerze oraz właściwego wyposażenia jednośladów. Rowerzystom przypominano o używaniu elementów odblaskowych poprawiających ich widoczność na drodze oraz o obowiązujących przepisach w zakresie ich stosowania.

Znakowanie rowerów cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród społeczeństwa.

 

 

M. Kołodziej/S.S.