KP Nowe Miasto

Nowe Miasto - Kampania MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”

19 września br. w ramach promowania kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, funkcjonariuszka Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 18 w Poznaniu, chcąc w ten sposób przestrzec młodych ludzi przed narkotykami i dopalaczami.

Dzięki przeprowadzonej prelekcji przez policjantkę Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Poznaniu zapoznali się ze spotem filmowym stworzonym przez MSWiA, w którym zwrócono szczególną uwagę na zagrożenia życia i zdrowia, jakie niesie za sobą zażywanie substancji psychoaktywnych.

Dopalacze jak każde inne środki odurzające uzależniają swojego odbiorcę od siebie. Osoby pod wpływem środków odurzających tracą kontakt z rzeczywistością, tracą kontrole nad sobą i swoim życiem. Należy pamiętać, że każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na substancje psychoaktywną. Niektórzy są spokojni, wyciszeni, nie wiedzą co się dzieje dookoła nich, jakby byli zamknięci w swoim świcie, bardzo wolno reagują na daną sytuacje, a inni wręcz przeciwnie - są nienaturalnie pobudzeni, bardzo ruchliwi, mówią od rzeczy, stają się bardzo agresywni w stosunku do innych ludzi lub przechodzą w tzw. skrajności emocjonalne od nieuzasadnionego  smutku i płaczu do śmiechu i euforii. 

Dopalacze mają również wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Mogą powodować odwodnienie czy mdłości, uszkodzenie serca i naczyń krwionośnych, problemy z oddychaniem, śpiączkę, nieodwracalne zmiany w mózgu człowieka, a w najgorszym scenariuszu nawet śmierć...

B.Przekota