Nowe Miasto - Międzynarodowy dzień dziecka - KP Nowe Miasto - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Nowe Miasto

Nowe Miasto - Międzynarodowy dzień dziecka

Funkcjonariuszki Zespołu Profilaktyki Społecznej wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto oraz Funkcjonariuszami Komisariatu Wodnego wzięli udział w obchodach „Międzynarodowego Dnia Dziecka”, zorganizowanym przez Orbis Hotel Group oraz Step One Fitness.

Gośćmi uroczystości byli podopieczni z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących oraz uczniowie szkół specjalnych nr 105 i 107.

Pierwsza część imprezy odbyła się w Step One Fitness na ulicy Termalna 1 gdzie dla uczestników czekała moc atrakcji m.in. treningi pod okiem boksera zawodowego Krzysztofa Chudeckiego, zapaśnika Piotra Chmielarza oraz instruktorki fitness Natalii Ciesielskiej.

Po części sportowej wszyscy uczestnicy przenieśli się na piknik zorganizowany na polanie przy Hotelu Novotel, gdzie panie z Mascot Event Agency-animacje dla dzieci malowały uczniom twarze oraz prezentowały pokazy baniek mydlanych. Na pikniku można było skosztować pysznych ciast i lodów. Każdy uczestnik otrzymał upominek ufundowany przez hotel Novotel Poznań Malta.

Policjanci Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto i Komisariatu Wodnego oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej zaprezentowali dzieciom swoje radiowozy oraz quad, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem zarówno wśród młodszych jak i starszych uczestników festynu.

Okres zbliżających się wakacji posłużył testowaniu wiedzy dzieci w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zarówno na drodze jak i w miejscu nauki i zamieszkania oraz bezpieczeństwa nad wodą podczas wypoczynku letniego.

Szczepaniak/MT