KP Nowe Miasto

Nowe Miasto - Kampania "Szkoda ciebie na takie patoklimaty"

W związku z przygotowaną Kampanią MSWiA o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. Narkotyki i dopalacze zabijają której hasło brzmi "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" funkcjonariuszki Zespołu Profilaktyki Społecznej spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 59 w celu zwrócenia uwagi na zagrożenia jakie niesie za sobą zażywanie substancji psychoaktywnych.

4 czerwca 2019 roku odbyło się spotkanie Policjantek z Zespołu Profilaktyki Społecznej  KP Poznań Nowe Miasto w Szkole Podstawowej nr 59 w Poznaniu. Podczas spotkania młodzieży pokazano spot filmowy stworzony przez MSWiA, w którym zwrócono szczególną uwagę na zagrożenia życia i zdrowia , jakie niesie za sobą zażywanie nowych substancji psychoaktywnych. Informowano młodzież na temat skutków zarówno zdrowotnych jak i prawnych zażywania oraz posiadania substancji psychoaktywnych- dopalaczy oraz narkotyków.

Prelekcja miała charakter edukacyjny, omówiono różne sytuacje, w których młodzi ludzie sięgali po narkotyki i inne substancje oraz jakie niosło to za sobą konsekwencje.

Podczas spotkania zaprezentowano uczestnikom również filmy przedstawiające wypowiedź lekarza z oddziału toksykologii Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei, który na co dzień spotyka się z przypadkami osób, które trafiły do placówki po zatruciu dopalaczami.

Ogólnopolskie działania w ramach Kampanii są zaplanowane do końca 2019 roku. Inicjatywa ta jest realizowana w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018- 2020”.

Barbara Przekota/MT