Nowe Miasto - Policjanci dzieciom - KP Nowe Miasto - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Nowe Miasto

Nowe Miasto - Policjanci dzieciom

W okresie od 1 kwietnia do 24 maja br. Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej KP Poznań Nowe Miasto wraz z Dzielnicowymi z okazji „Dnia Dziecka” zorganizowali zbiórkę dla dzieci ze Schroniska dla Bezdomnych Kobiet „Markot” oraz Świetlicy Socjoterapeutycznej „Borówki” w Poznaniu. Patronat nad akcją policjantów objął Komendant Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto.

Uroczystość przekazania prezentów została uświetniona przez zaproszonego do udziału Pana Adriana Gawrona – iluzjonistę z wieloletnim doświadczeniem w organizacji pokazów magii i iluzji. Oba godzinne pokazy wywołały euforię u małych i dużych a salwy śmiechu i burze oklasków, jakie wybuchały podczas pokazów były dowodem na to, że dzieci się świetnie bawią. Czarodziej zadziwiał niesamowitymi trikami i wielokrotnie szokował swoją publiczność. Magik Adrian wręcz zaczarował swoją publiczność a udział w tym widowisku był niezapomnianym przeżyciem.

Nadmienić należy, iż funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto wraz z pracownikami cywilnymi tut. komisariatu wykazali się ogromną empatią i wielkim sercem podczas zbiórki, która trwała niecałe dwa miesiące. Jej celem i zwieńczeniem akcji było obdarowanie dzieci mieszkających w „Schronisku dla bezdomnych Kobiet” oraz uczęszczających do jednej ze „Świetlic Socjoterapeutycznych” w rejonie KP Nowe Miasto. Policjanci i pracownicy cywilni mogli przekazywać zarówno zabawki jak i artykuły papiernicze takie jak kredki, pisaki, farby, plastelina, kleje, nożyczki, kolorowe papiery, bibułę, zeszyty, bloki rysunkowe itp.  Zbierane były także książeczki, bajki, gry, puzzle, samochodziki, klocki, lalki a także zabawki kreatywne, ogrodowe, muzyczne, kolorowanki oraz grzechotki dla najmłodszych.

Uśmiech i radość jakie malowały się na twarzach dzieci to najlepsze podsumowanie całej akcji. Policjanci po raz kolejny udowodnili, że maja wielkie serca i chęć niesienia pomocy i radości.

A. Śródecka/B. Przekota/MT