Nowe Miasto - Policjanci dzieciom - KP Nowe Miasto - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Nowe Miasto

Nowe Miasto - Policjanci dzieciom

„Nie liczy się to, ile posiadasz ale ile dajesz innym i jak się z nim dzielisz” - kierując się tymi słowami funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej wraz z Dzielnicowymi KP Poznań Nowe Miasto z własnej inicjatywy rozpoczęli zbiórkę zabawek i innych przedmiotów z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Od 1 kwietnia do 24 maja 2019 roku wśród policjantów Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto rozpocznie się zbiórka zabawek dla dzieci z Domu Readaptacji Społecznej dla Osób Eksmitowanych w Poznaniu przy ul. Starołęckiej oraz Świetlicy Socjoterapeutycznej „Borówki” w Poznaniu.

Podczas zbiórki funkcjonariusze mogą przekazywać zabawki, którymi ich pociechy się już nie bawią a mogą posłużyć innym dzieciom. Zbierane są m.in. książeczki, bajki, gry, puzzle, samochodziki, stworki i potworki, klocki, lalki, ludziki a także zabawki kreatywne, ogrodowe, muzyczne, kolorowanki, kredki, farby, plasteliny, pisaki i inne artykuły do kreatywnej zabawy. 

Zebrane przedmioty zostaną przekazane podczas uroczystych obchodów Dnia Dziecka we wskazanych placówkach. Tym samym funkcjonariusze mają nadzieję, że swoim gestem wywołają uśmiech na twarzach najmłodszych, którzy z różnych przyczyn znalazły się w placówce i dzięki temu, choć na chwilę zapomną o smutkach i trudach dnia codziennego.

Agata Małecka/MT