Nowe Miasto - spotkanie z seniorami - KP Nowe Miasto - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Nowe Miasto

Nowe Miasto - spotkanie z seniorami

31 stycznia 2019 roku policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej KP Poznań Nowe Miasto wraz ze Strażą Miejską oraz Strażą Pożarną zorganizowali spotkanie z seniorami - podopiecznymi Klubu Seniora Piastun.

Całkiem niedawno seniorzy obchodzili Dzień Babci i Dziadka, z tej okazji zorganizowano spotkanie w Domu Kultury, które miało na celu przybliżenie osobom starszym tematyki różnego rodzaju oszustw na tzw „legendę” aby uświadomić ich o występujących zagrożeniach.Uczestnicy spotkania obejrzeli film przedstawiający metody działań oszustów - materiał oparty na bazie autentycznych rozmów przestępców z ofiarami, który obnaża działania przestępców wyłudzających pieniądze podszywających się pod członków rodziny czy policjantów. Film pokazał schemat działania przestępców, metody, których używająi słabości które wykorzystują. 

Pamiętajmy, że zasada ograniczonego zaufania do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej szczegółowo opowiedzieli  seniorom o idei Poznańskiego Pudełka Życia, które każdy otrzymał na spotkaniu. Mają one na celu usprawnienie niesienia pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. W pudełku seniorzy znajdą informacje, które posłużą do odpowiedniego przygotowania pudełka, tak by mogło jak najlepiej spełniać swoją funkcję. W pudełku znajduje się również dwustronna karta informacyjna, która jest kluczowa dla sprawnego przeprowadzenia akcji ratunkowej. Funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej przedstawili zagrożenia związane z ogrzewaniem mieszkań w okresie zimowym oraz jak zachować się w przypadku pożaru mieszkania.


 

B.Przekota/A. Śródecka/A.U