KP Nowe Miasto

KP NOWE MIASTO - „ DZIAŁANIA WRAZ ZE STRAŻNIKAMI LEŚNYMI NADLEŚNICTWA BABKI”

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto wraz ze Strażnikami Leśnymi Nadleśnictwa Babki w dniach 26-27.01.2019r. prowadzili działania na obszarach leśnych podległych pod Komisariat Policji Poznań Nowe Miasto.

Celem przeprowadzonych działań było zapewnienie bezpieczeństwa, ładu i porządku na terenach leśnych Nadleśnictwa Babki. Wśród zagrożeń, które były monitorowane i sprawdzane znalazły się między innymi: poruszanie się pojazdami silnikowymi po drogach leśnych, kradzież drzewa, kłusownictwo, oraz wszystkie zachowania, które są zabronione i określone karnymi sankcjami za ich popełnienie. Niestety nie każdy o tym wie, ale poruszanie się pojazdem w lesie jest dozwolone tylko drogami publicznymi, lub takimi które są oznaczone jako dostępne dla ruchu pojazdów silnikowych. Po za tymi drogami wjazd do lasu jest zabroniony. Do pojazdów silnikowych zaliczany jest również motorower , quad.

Za powyższe wykroczenie kodeks wykroczeń przewiduje kary nawet w wysokości 1000 złotych. Dla upewnienia się czy droga, którą się poruszamy jest dostępna dla pojazdów silnikowych warto skontaktować się z Nadleśnictwem Babki.

 

A. Małecka/Ł. Kuśmirek