NOWE MIASTO - BEZPIECZNE PÓŁKOLONIE - KP Nowe Miasto - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Nowe Miasto

NOWE MIASTO - BEZPIECZNE PÓŁKOLONIE

Pierwszy tydzień ferii zimowych 2019 już za nami. O bezpieczeństwo dzieci podczas zimowych zabaw zadbali policjanci z Zespołu Profilaktyki Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto odwiedzając w pierwszym tygodniu wypoczynku Przedszkole nr 10 im Bolka, Lolka i Toli na Os. Oświecenia 26. Spotkania odbyły się także w domu kultury „Na Skarpie”, „Jędruś” oraz „Orle Gniazdo” , w których jak co roku organizowane są półkolonie.

Podczas spotkań uczestnikom półkolonii policjanci przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie odnoszące się do pieszych uczestników. Z dziećmi rozmawiano o zagrożeniach związanych z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, przypomniano że nie ma takiego pojęcia jak bezpieczny lód. Wskazano, że każdy lód może się pod ciężarem człowieka załamać, a będąc w takiej wodzie mamy tylko kilka minut by ocalić swoje życie.

Ponadto podczas spotkań poruszano tematykę związaną z bezpiecznymi zabawami na śniegu, podczas zjazdów z górki, jazdy na nartach czy łyżwach oraz innych aktywności, których podstawą powinien być zdrowy rozsądek i ostrożność. Uczestnikom półkolonii policjanci przypomnieli również numer alarmowy, tak aby wiedzieli do kogo i w jaki sposób mogą zwrócić się o pomoc. Zaprezentowano również sprzęt policyjny omawiając przy tym ogólne zadania realizowane przez policjantów.

Łącznie w spotkaniach podczas pierwszego tygodnia ferii brało udział ponad stu uczestników.

 

 

 

Adrian Umyszkiewicz