KP Nowe Miasto

NOWE MIASTO - AKCJE INFORMACYJNO-EDUKACYJNE „BEZPIECZNY PASAŻER” ORAZ „DOJEDŹMY BEZPIECZNIE DO CELU”

W dniu 11 stycznia 2019 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań-Nowe Miasto przeprowadzili działania profilaktyczne w ramach akcji „Bezpieczny pasażer” oraz „ Dojedźmy bezpiecznie do celu”

Ferie zimowe to czas odpoczynku, relaksu oraz wzmożonych wyjazdów. W celu poprawy bezpieczeństwa, funkcjonariuszki Zespołu Profilaktyki Społecznej KP Poznań Nowe Miasto
w nawiązaniu do akcji informacyjno-edukacyjnej pn ”Bezpieczny pasażer” przeprowadziły działania profilaktyczne w postaci prelekcji w Szkole Podstawowej nr 50 oraz w KP Poznań Nowe Miasto dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6. W spotkaniach uczestniczyło łącznie 94 uczniów.

W trakcie prelekcji wśród dzieci kształtowano właściwe postawy dotyczące wpływu zachowań pasażerów na bezpieczeństwo podczas jazdy. Uczniów uczulano na to aby podczas jazdy zawsze siedzieli na swoim miejscu i mieli zapięte pasy oraz podróżowali w fotelikach lub siedziskach. Przekazywano również informacje o prawidłowym przewożeniu zwierząt ponieważ podczas gwałtownego hamowania mogą one być bezwładnie wyrzucone do przodu co stanowi zagrożenie nie tylko dla zwierzęcia ale również dla pozostałych pasażerów. Dzieciom uświadamiano jak ich zachowanie podczas jazdy może wpływać na kierującego pojazdem. Mówiono o tym aby nie rozpraszali uwagi kierowcy, nie hałasowali podczas jazdy, nie kładli ciężkich przedmiotów np. zabawek na tylnej półce samochodu, nie spożywali podczas jazdy posiłków ponieważ mogą się zakrztusić oraz o informowaniu o chęci skorzystania z toalety wcześniej tak aby kierowca mógł bezpiecznie zatrzymać pojazd.

W dniu 11.01.2019 roku funkcjonariuszki Zespołu Profilaktyki Społecznej KP Poznań Nowe Miasto w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn „ Dojedźmy bezpiecznie do celu” przeprowadziły działania na osiedlu Piastowskim oraz ulicy Harcerskiej przy szkole podstawowej nr 45. Podczas działań zwracano uwagę kierującym pojazdami na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego- zwłaszcza w okresie ferii zimowych gdy natężenie ruchu jest większe niż zwykle. Przypominano o dbanie o prawidłowy stan techniczny pojazdu, o bezpiecznym przewożeniu dzieci oraz o koncentracji podczas jazdy. Podczas akcji przeprowadzono rozmowę z 11 kierowcami.

 

A.Śródecka/B.Przekota

Pliki do pobrania

  • 321.15 KB