Nowe Miasto - „Świeć przykładem” - KP Nowe Miasto - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Nowe Miasto

Nowe Miasto - „Świeć przykładem”

Jak co roku wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w rejonach palcówek oświatowych następuje zwiększenie natężenia ruchu kołowego i pieszego, dlatego funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto rozpoczęli cykl spotkań edukacyjnych w placówkach oświatowych.

Funkcjonariuszki Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto w ramach akcji informacyjno–edukacyjnej „Świeć przykładem” wraz z rozpoczęciem roku szkolnego przeprowadziły prelekcje na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w Dwujęzycznej Polski-Angielskiej Prywatnej Szkole Podstawowej w Poznaniu oraz w Szkole Podstawowej nr 61 w Poznaniu. Łącznie w spotkaniach profilaktycznych uczestniczyło 215 uczniów.

W trakcie prelekcji dzieciom pokazywano kamizelki odblaskowe oraz inne elementy odblaskowe przy odzieży czy plecaku uświadamiając jednocześnie jaką ważną rolę spełniają w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa pieszych na drodze. Szczególnie o tej porze roku, kiedy dni robią się coraz krótsze, a zmienne warunki pogodowe ograniczają widoczność na drodze każdy powinien w szczególności pamiętać o elementach odblaskowych. Uczestnikom spotkania przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze, zwracając szczególną uwagę na zasady przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych i kiedy można poruszać się po chodniku, a kiedy po jezdni.