Nowe Miasto - „Bezpieczne wakacje 2018- festyn” - KP Nowe Miasto - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Nowe Miasto

Nowe Miasto - „Bezpieczne wakacje 2018- festyn”

Wakacje to dla wielu z Nas odpowiedni czas na relaks i wypoczynek od codziennych czynności. To moment, kiedy można zapomnieć o natłoku spraw i w rodzinnej atmosferze spędzić wolny czas, nierzadko poza miejscem zamieszkania. Dla poznańskiej Policji jest to okres wzmożonych działań, ponieważ wzrasta liczba zagrożeń i wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw wśród dzieci, młodzieży ale również i osób dorosłych.

W celu poprawy bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży  w związku z zbliżającym  się okresem wakacyjnym w dniu 09.05.2018r. funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto po raz kolejny wzięli udział w imprezie plenerowej na terenie JRG nr 7 przy  ul. Bobrzańskiej 6.

Niewątpliwą atrakcją okazały się być pokazy ratownicze strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz policjantów Komendy Miejskiej Policji. Uczestnicy festynu mieli okazję zobaczyć z bliska sprzęt transportowy Policji – radiowozy, motocykl oraz quad oraz dowiedzieć się jak wygląda praca z psem policyjnym, który również był obecny na festynie. Ponadto inne służby także zaprezentowały swój specjalistyczny sprzęt – Straż Miejska, Wojsko Polskie, Żandarmeria Wojskowa, Służba Celna, Pogotowie Ratunkowe.                   

Funkcjonariusz Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto prowadził działania informacyjno-edukacyjne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa podczas wakacji m.in. tematykę związaną z:

bezpieczeństwem nad wodą
zachowaniem się  w sytuacji zgubienia się
kontaktami z osobami nieznajomymi
bezpieczeństwem w ruchu brogowym
bezpiecznymi kontaktami ze zwierzętami.

Podczas festynu przekazano informacje na temat bezpiecznego korzystania z kąpielisk strzeżonych,    przestrzegania zasad  obowiązujących na akwenach wodnych w szczególności  konsekwencji związanych z skakaniem do wody, kąpania się w miejscach nie strzeżonych.. Ponadto poinformowano o zasadach postępowania przypadku zagubienia się na plaży, w mieście, górach, sklepie, lesie itp. Ostrzeżono o  niebezpieczeństwach związanych z  przyjmowaniem  prezentów od nieznajomych i oddalaniem się z osobami obcymi od swoich  opiekunów. Również przypomniano o zasadach ruchy drogowego dotyczącego pieszych i rowerzystów.  W  trakcie spotkanie informowano  zagrożeniach  związanych z kontaktem ze zwierzętami w szczególności z psem i pokazano pozycje obronne przed atakiem psa.