Jeżyce – Kolejne działania w ramach akcji ZNICZ - KP Jeżyce - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Jeżyce

Jeżyce – Kolejne działania w ramach akcji ZNICZ

30 października br. funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań-Jeżyce wraz ze Strażą Miejską Miasta Poznania przeprowadzili akcję informacyjno - edukacyjną pn. „ZNICZ” w związku z okresem poprzedzającym Święto Zmarłych.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce przeprowadzili akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Znicz” w okolicy jeżyckich cmentarzy. Podczas rozmów z osobami przebywającymi na terenie cmentarzy przypominali o niepozostawianiu bagaży na pomnikach podczas wykonywania czynności porządkowych. Dużą uwagę poświęcono osobom starszym, gdyż to oni najczęściej padają ofiarami oszustów.

Jednocześnie informowano kierowców o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, o zagrożeniach i niebezpieczeństwach podczas podróży. Promowano bezpieczną jazdę przypominając o używaniu pasów bezpieczeństwa, o przewożeniu dzieci w fotelikach ochronnych podczas jazdy. Ponadto zwracano uwagę na właściwe zabezpieczenie pojazdów przed kradzieżami i włamaniami oraz o niepozostawianiu wartościowych przedmiotów.

P.Szkup