Jeżyce - Bezpieczne rozpoczęcie sezonu rowerowego - KP Jeżyce - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Jeżyce

Jeżyce - Bezpieczne rozpoczęcie sezonu rowerowego

14.03.2019 r. policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Poznań Jeżyce wraz z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Poznaniu przeprowadzili akcję edukacyjno - informacyjną pod nazwą „Bezpieczne rozpoczęcie sezonu rowerowego”.

Ładna pogoda sprzyja fizycznemu ożywieniu, więc coraz więcej osób decyduje się na jazdę na rowerze, aby aktywnie spędzić swój czas. W związku z tym policjanci KP Jeżyce informowali osoby aktywne o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach podczas uprawiania sportu. Powyższa akcja przeprowadzona została  na terenach zielonych w Parku Sołackim oraz nad Jeziorem Rusałka.

W trakcie działań napotkani rowerzyści i biegacze informowani byli o zasadach bezpiecznego poruszania się po ulicach Poznania, ścieżkach i szlakach rowerowych.  Podczas rozmów z cyklistami sprawdzano obowiązkowe wyposażenie rowerów i przestrzegano przed niepozostawianiem rowerów bez zabezpieczenia. Informowano również o możliwości bezpłatnego przystąpienia do programu „Poznański rower – bezpieczny rower”.

Powyższe działania były również okazją do rozmów ze starszymi użytkownikami jednośladów, którym przypominano o metodach działania oszustów na tzw. „wnuczka” i „policjanta”.

Każdy rowerzysta został obdarowany opaską odblaskową, które w porach popołudnio - wieczornych przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa.

Przemysław Szkup/MT