KP Jeżyce

KP Jeżyce – „Bezpieczny Przedszkolak – Bezpiecznym Poznaniakiem"

29 stycznia 2019 policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań Jeżyce wraz z policjantami Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wzięli udział w akcji edukacyjno – informacyjnej w ramach realizacji projektu „Bezpieczny Przedszkolak – Bezpiecznym Poznaniakiem”.

W ramach realizacji projektu w spotkaniu z policjantami wzięły udział dzieci z przedszkola nr 71 „Pod Topolą”, Szkoły Podstawowej nr 71 oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Poznaniu. W trakcie powyższego przedsięwzięcia policjanci wraz z dziećmi odbyli krótką przejażdżkę tramwajem linii 17, podczas której wdrażali zasady kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drogach, przystankach oraz w środkach komunikacji publicznej. W trakcie przejazdu przekazywano informację dotyczące zachowania się podczas wsiadania i wysiadania oraz jazdy w charakterze pasażera środków komunikacji miejskiej.

W spotkaniu wzięli udział również uczniowie z Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu, którzy owocnie wspierali funkcjonariuszy w sprawowaniu nadzoru nad grupą. Dla wszystkich uczestników przedsięwzięcia była to niesamowita lekcja kultury!

 

A. Placek/A.U.