KP Jeżyce

Jeżyce – Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

18 października 2018 r. policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań Jeżyce wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej przeprowadzili akcję informacyjno - edukacyjną pn. „Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi” oraz prelekcje z uczniami IV LO w Poznaniu przy ul. Swojskiej 6.

Działania przeprowadzono w okolicy Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego oraz IV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu przy ul. Swojskiej. Podczas działań przekazano informacje jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą handlu ludźmi oraz w jaki sposób uzyskać pomoc.

Podczas prelekcji przeprowadzonej z uczniami III klas IV LO w Poznaniu, przy wykorzystaniu krótkich filmów edukacyjnych dotyczących wyżej wymienionej problematyki zaprezentowano mechanizmy stosowane przez przestępców zajmujących się handlem ludźmi, przekazano informacje jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą tego procederu oraz co należy zrobić w przypadku wystąpienia omawianego zagrożenia.


 

 

 

P.Szkup/A.U.