Jeżyce - „Poczuj speedway – nie dopalacze” - KP Jeżyce - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Jeżyce

Jeżyce - „Poczuj speedway – nie dopalacze”

30 września br. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wzięli udział w imprezie pn. „Poczuj speedway – nie dopalacze”, podczas której prowadzi akcję informacyjno-edukacyjną na temat substancji odurzających.

Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce wraz z funkcjonariuszem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadzili akcję informacyjno-edukacyjną podczas przedsięwzięcia pn. „Poczuj speedway – nie dopalacze”, które odbyła się na terenie obiektu Poznańskiego Stowarzyszenia Żużla przy ul. Warmińskiej 1 w Poznaniu.

Oprócz sportowych emocji związanych z meczem żużlowym impreza miała również wymiar edukacyjny. Podczas przedsięwzięcia funkcjonariusze prowadzili rozmowy z uczestnikami festynu na temat skutków zdrowotnych i prawnych zażywania i posiadania substancji psychoaktywnych i psychotropowych w tym również dopalaczy.

Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyła się możliwość założenia „alko-gogli” i „narko-gogli” oraz pokonania przygotowanego toru przeszkód, co pozwoliło na przekonanie się jak zachowuje się człowiek w stanie nietrzeźwości czy pod wpływem środków odurzających.

Ponadto podczas akcji rozdysponowano broszury informacyjne, zawierające porady i ostrzeżenia w zakresie negatywnych skutków zażywania dopalaczy, zarówno dla młodzieży, jaki i dorosłych , w szczególności rodziców.

P.Szkup/S.S.