KP Jeżyce

Poznań - Jeżyce - „Bezpieczny dom podczas wakacji”

13 lipca br. funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce w rejonie Osiedla Strzeszyn przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny dom podczas wakacji” ukierunkowane na promowanie zasad bezpieczeństwa w zakresie ochrony mieszkań i domów.

Okres wakacyjny to czas wzmożonych wyjazdów na letni wypoczynek, kiedy to domy i mieszkania pozostawione są bez opieki, co staje się dogodną okazją dla potencjalnych złodziei. W miejscu zamieszkania każdy z nas posiada cenne przedmioty, które bardzo często stanowią dobytek życia. Aby zapobiec ich utracie bardzo ważne jest prawidłowe zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem.

Funkcjonariusze prowadząc działania informacyjno-edukacyjne pn. „Bezpieczny dom podczas wakacji” w dniu 13 lipca br. w trakcie rozmów z mieszkańcami informowali o metodach zabezpieczenia posiadłości. Przekazywano informacje dotyczące korzyści wynikających z możliwości zastosowania monitoringu czy skorzystania z usług agencji ochrony. Jednakże podkreślano, że żaden z tych elementów sam w sobie nie daje nam 100 procentowej ochrony ale ich współpraca może przyczynić się do jej zwiększenia, a co za tym idzie do poprawy bezpieczeństwa.

Mieszkańcom przypominano również o stosowaniu podstawowych zasadach zabezpieczających, chociażby jak codzienne zamykanie okien. Informowano również aby w przypadku wyjazdu na dłuższy wypoczynek powiadomić najbliższe osoby, zaufanych sąsiadów, że nie będzie nikogo w domu. W przypadku zaistnienia niepokojących i podejrzanych sytuacji będą oni mogli właściwie zareagować i powiadomić Policję.

Rozmówców informowano również jak postępować w przypadku włamania. A w szczególności o tym aby powiadomić jak najszybciej odpowiednie służby oraz unikać dotykania miejsc, na których sprawca mógł pozostawić jakiekolwiek ślady.

W trakcie działań rozdawano broszury informacyjne zawierające kluczowe elementy dotyczące ochronę przed włamaniem.

A.Placek/S.S.