Jeżyce - Festyn „Pod Topolą” - KP Jeżyce - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Jeżyce

Jeżyce - Festyn „Pod Topolą”

23 maja br. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wraz z policjantami Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce wzięli udział w festynie organizowanym w Przedszkolu nr 71 „Pod Topolą”.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz profilaktycy i dzielnicowy Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce wzięli udział w przygotowanym przez Przedszkole nr 71 w Poznaniu festynie „Pod Topolą”. Uroczyste otwarcie festynu zapoczątkował występ artystyczny przygotowany przez przedszkolaków wraz z odsłonięciem muralu wykonanego przez rodziców dzieci grup przedszkolnych.

Podczas przedsięwzięcia dla przedszkolaków przygotowano wiele atrakcji. Dzieci miały okazję obejrzeć od środka Mobilny Komisariat oraz motocykl policyjny. Kolejną atrakcja były kolorowanki, rebusy oraz quizy, za których rozwiązanie dzieci otrzymały nagrody. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem i wywołały uśmiech na twarzach przedszkolaków.

Festyn było również okazją do przeprowadzenia pogadanek z dziećmi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpiecznego zachowania w kontaktach z nieznajomymi, a także konieczności posiadania elementów odblaskowych, które w godzinach popołudnio - wieczornych pozwalają na właściwe postrzeganie pieszych uczestników ruchu drogowego przez kierujących pojazdami.

 

 

A.Placek/S.S.