Jeżyce – Bezpiecznie to wiedzieć i znać - KP Jeżyce - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Jeżyce

Jeżyce – Bezpiecznie to wiedzieć i znać

17 maja 2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 70 w Poznaniu odbył się konkurs wiedzy pn. „Uczę i bawię się bezpiecznie” w ramach programu prewencyjnego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. Konkurs adresowany był do uczniów klas I – III.

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 70 w Poznaniu policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce przeprowadzili konkurs wiedzy pod nazwą „Uczę i bawię bezpiecznie”, który obył się w ramach programu prewencyjnego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. Konkurs adresowany był do uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich szkoły podstawowej.

W ramach konkursu uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą jak i umiejętnościami logicznego myślenia w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Zadania związane były z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw w domu, szkole i na podwórku oraz właściwego zachowania w kontaktach z osobą nieznajomą z uwzględnieniem przedziałów wiekowych.

W konkursie wzięły udział drużyny składające się po trzech uczniów z każdej klasy. Wśród drużyn na poziomie klas pierwszych najlepsza okazała się klasa Ia, na poziomie klas drugich – klasa IIc, natomiast w klasach trzecich – klasa IIIe.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

M.Tamborska