Jeżyce – Bezpieczny weekend majowy 2018 - KP Jeżyce - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Jeżyce

Jeżyce – Bezpieczny weekend majowy 2018

27 kwietnia br. w związku ze zbliżającym się weekendem majowym, policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Poznań Jeżyce wraz z dzielnicowym przeprowadzili działania prewencyjno – informacyjne pn. „Bezpieczna majówka 2018”.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce przeprowadzili działania prewencyjno-informacyjne pn. „Bezpieczna majówka 2018”, których celem działań było zwrócenie uwagi na szeroko rozumiany aspekt bezpieczeństwa podczas zbliżającego się długiego weekendu. Szczególną uwagę zwrócono na właściwe zabezpieczenie swoich domów i mieszkań przed wyjazdem na majówkowy wypoczynek.

Mundurowi dużą uwagę poświęcili osobom starszym, gdyż to oni najczęściej padają ofiarami oszustów. Zwrócono uwagę na to, aby zachować czujność i nie stać ofiarą kradzieży oraz oszustw na tzw. wnuczka, policjanta, agenta CBŚ czy pracownika socjalnego. Ponadto informowano o właściwym zabezpieczeniu podręcznego bagażu, w szczególności o zapinaniu torebek i saszetek, by nie stać się ofiarą kradzieży „kieszonkowców”.

Uczestników ruchu drogowego informowano o przestrzeganiu obowiązujących przepisów. W trakcie rozmów z kierowcami zwrócono uwagę na wystąpienie wzmożonego ruchu pojazdów na drogach, a co za tym idzie apelowano o zachowanie szczególnej ostrożności, przestrzeganie dozwolonej prędkości oraz żeby nie prowadzić pojazdu w stanie po spożyciu alkoholu. Przypominano, że przed wyjazdem warto również zadbać o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, aby podróż była komfortowa, a przede wszystkim bezpieczna.


A. Placek/S.S.