Jeżyce – Bezpieczny weekend majowy 2018 - KP Jeżyce - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Jeżyce

Jeżyce – Bezpieczny weekend majowy 2018

27 kwietnia br. w związku ze zbliżającym się weekendem majowym, policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Poznań Jeżyce wraz z dzielnicowym przeprowadzili działania prewencyjno – informacyjne pn. „Bezpieczna majówka 2018”.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce w dniu 27 kwietnia br, przeprowadzili działania pn. „Bezpieczna majówka 2018”. Celem działań było zwrócenie uwagi na szeroko rozumiany aspekt bezpieczeństwa podczas zbliżającego się długiego weekendu. Szczególną uwagę zwrócono na właściwe zabezpieczenie swoich domów i mieszkań przed wyjazdem na majówkowy wypoczynek.

Mundurowi dużą uwagę poświęcili osobom starszym, gdyż to oni najczęściej padają ofiarami oszustów. Zwrócono uwagę na to, aby zachować czujność i nie stać ofiarą kradzieży i oszust na tzw. wnuczka, policjanta, agenta CBŚ czy pracownika socjalnego. Ponadto informowano o właściwym zabezpieczeniu podręcznego bagażu, w szczególności o zapinaniu torebek i saszetek, by nie stać się ofiarą kradzieży „kieszonkowców”.

Uczestników ruchu drogowego informowano o przestrzeganiu obowiązujących przepisów. W trakcie rozmów z kierowcami zwracano uwagę na wystąpienie wzmożonego ruchu pojazdów na drogach, a co za tym idzie apelowano o zachowanie szczególnej ostrożności, przestrzeganie dozwolonej prędkości oraz o to, aby nie prowadzić pojazdu w stanie po spożyciu alkoholu. Przed wyjazdem warto również zadbać o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, aby podróż była komfortowa, a przede wszystkim bezpieczna.


A. Placek/S.S.