Jeżyce – STOP kieszonkowcom - KP Jeżyce - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Jeżyce

Jeżyce – STOP kieszonkowcom

28 marca br. policjanci Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w okresie świątecznym pn. „STOP kieszonkowcom”

Okres przedświąteczny, to czas kiedy wszyscy jesteśmy pochłonięci pędem obowiązków i zapominamy o zagrożeniach, które nas otaczają. Wzmożony ruch na targowiskach, w domach handlowych i środkach komunikacji publicznej staje się okazją dla kieszonkowców, którzy okradają osoby wykorzystując zatłoczone miejsca oraz ich nieuwagę.

Wychodząc naprzeciw tym problemom w dniu 28 marca 2018r. policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Poznań - Jeżyce wraz z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Miejskiej przeprowadzili na terenie Rynku Jeżyckiego, pobliskich przystankach komunikacji miejskiej oraz pętli tramwajowej Ogrody działania prewencyjno – informacyjne pn.: „STOP kieszonkowcom”.

Przeprowadzone działania miały na celu uświadomienie i przypomnienie osobom robiącym zakupy i korzystającym z komunikacji miejskiej o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, aby nie stać się ofiarą przestępstwa lub wykroczenia. W trakcie rozmów z obywatelami rozdawano ulotki o treściach prewencyjnych, a także informowano osoby robiące zakupy czy korzystające z komunikacji miejskiej jakimi metodami posługują się kieszonkowcy. Ważnym elementem działań było uświadamianie, jak należy postępować, aby nie stać się ich ofiarą i uniknąć kradzieży.

Pamiętajmy, że przestrzeganie kilku podstawowych zasad pozwoli nam uniknąć utraty naszych dokumentów, pieniędzy i rzeczy, a Święta Wielkanocne będą dla nas radosne i wesołe.

A.Gabrysz/S.S.