POZNAŃSKA POLICJA

Nowe Miasto - Policjant po służbie odnalazł zaginioną kobietę

Szybka reakcja policjanta z Nowego Miasta pomogła w szczęśliwym zakończeniu poszukiwań starszej kobiety, która zagubiła się na terenie miasta. Funkcjonariusz wracając po służbie do domu zauważył osobę, której rysopis odpowiadał wyglądowi poszukiwanej. Kobieta trafiła pod opiekę rodziny.

23 czerwca br. policjant Wydziału Kryminalnego Z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto wracając po służbie do domu, w rejonie ul. Zamenhofa zauważył starszą kobietę. Jego uwagę przykuło dziwne zachowanie, kobieta sprawiał wrażenie osoby nieporadniej, która nie wie dokąd chce iść.

Kilka godzin wcześniej do komisariatu wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 78-letniej kobiety, która odłączyła się od męża i wysiadła z tramwaju. Z uwagi na wiek i stan zdrowia ogłoszono poszukiwania I kategorii. Policjant pamiętając, o tym fakcie postanowił sprawdzić, czy nie jest to właśnie poszukiwana osoba. Dogonił mieszkankę Poznania i podczas rozmowy, ustalił jej dane personalne, potwierdzając fakt zaginięcia. O całym zdarzeniu poinformował dyżurnego, który natychmiast wysłał na miejsce patrol. Ostatecznie starsza pani trafiła pod opiekę rodziny. 

Maciej Święcichowski