Poznań - Drugi etap znakowania sakraliów - POZNAŃSKA POLICJA - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

POZNAŃSKA POLICJA

Poznań - Drugi etap znakowania sakraliów

Od dnia 5 czerwca br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu kontynuują drugi etap znakowania sakraliów w kościołach Dekanatu Kostrzyńskiego w ramach realizacji Wielkopolskiego Programu Znakowania Zabytków Ruchomych w Obiektach Sakralnych.

To już kolejna część drugiego etapu, w którym odbywa się znakowanie zabytków ruchomych metodą mikrocząsteczkową. Metodą tą oznakowane zostaną zabytki znajdujące się w kościołach: w Czerlejnie, Gułtowach, Grodziszczku, Gieczu, Iwnie, Siedlcu, Kostrzynie Wlkp., Siekierkach Wielkich oraz Kleszczewie.

Policjanci wraz z pracownikami Miejskiego Konserwatora Zabytków Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Poznania prowadzą porównywanie stanu ewidencyjnego zabytków ruchomych ze stanem faktycznym. W czynnościach uczestniczą również pracownicy Działu Opracowań Naukowych Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu oraz pracownicy Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków jak również przedstawiciele Wydziału Zabytków Ruchomych Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu.

Podczas drugiego etapu oznakowane zostaną sakralia łącznie w dziewięciu kościołach znajdujących się na terenie Dekanatu Kostrzyńskiego.

Małgorzata Tamborska/MŚ