POZNAŃSKA POLICJA

Północ - Policjanci odzyskali skradzione samochody

Policjanci z Poznania odzyskali 2 skradzione pojazdy. Pierwszy z nich Renault Modus został skradziony w listopadzie ubiegłego roku. Natomiast drugi – Kia Ceed – pod koniec kwietnia br. W obu przypadkach zabezpieczono ślady, które mogą być pomocne przy ustaleniu sprawców tych przestępstw.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Poznań Północ 13 czerwca br. podczas służby odzyskali 2 skradzione pojazdy. Pierwszy z nich policjanci znaleźli sprawdzając informację o nieprawidłowo zaparkowanym samochodzie przy ulicy Chrobrego. Próbując ustalić właściciela, dzielnicowi sprawdzili auto w policyjnych systemach. Okazało się, że zostało skradzione pod koniec listopada ubiegłego roku w Poznaniu. Na miejscu zabezpieczono pojazd i wszelkie możliwe ślady, które mogą posłużyć do ustalenia sprawcy kradzieży.

Tego samego dnia wieczorem dzielnicowy razem z funkcjonariuszem wydziału kryminalnego sprawdzali kolejny samochód, tym razem zaparkowany przy ulicy Karpiej. Z informacji policjantów wynikało, że mógł pochodzić z kradzieży, do której doszło 30 kwietnia br. Wtedy to sprawca włamał się do pomieszczeń biurowych jednej z firm skąd skradł między innymi kluczyki, po czym wsiadł do zaparkowanego samochodu i odjechał. W tym przypadku policjanci również zabezpieczali materiał dowodowy, który będzie pomocny w zatrzymaniu sprawcy tego przestępstwa.

Maciej Święcichowski