POZNAŃSKA POLICJA

Poznań - Zmiany w organizacji ruchu w długi weekend

Policjanci z Poznania przypominają wszystkim kierowcom, że w Boże Ciało i przez cały długi weekend będą mogli się spotkać ze zmianami w organizacji ruchu na terenie miasta. Apelujemy o ostrożność i cierpliwość, a także o dokładne wykonywanie poleceń dawanych przez policjantów Ruchu Drogowego, którzy w wielu miejscach będą ręcznie sterować ruchem.

Święto Bożego Ciała i długi weekend będą wiązały się ze zmianami w organizacji ruchu na terenie miasta.W wielu miejscach policjanci Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu będą ręcznie kierować ruchem. Dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i uzbrojenie się w cierpliwość. Dodatkowo zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej KMP Poznań, gdzie w zakładce Ruch Drogowy można przypomnieć sobie podstawowe znaki i sygnały dawane przez policjanta kierującego ruchem na skrzyżowaniu. Pamiętajmy, że mają one pierwszeństwo przed sygnalizacją świetlną, znakami pionowymi i poziomymi. Ponadto na stronie ZTM w Poznaniu można zapoznać się ze szczegółowymi zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

http://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/15-18-czerwca-2017r-sprawdz-jak-bedzie-funkcjonowal-transport-publiczny-w-boze-cialo-i-kolejne-dni-4

Maciej Święcichowski