POZNAŃSKA POLICJA

Poznań - Pijany kierowca próbował uciec z miejsca kolizji - został zatrzymany

Policjant z Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami z Suchego Lasu zatrzymali pijanego kierowcę – sprawcę kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło w Biedrusku. Mężczyzna próbował ukryć się na pobliskim poligonie lecz szybko został odnaleziony. Teraz grozą mu 2 lata więzienia.

Policjanci z Komisariatu w Suchym Lesie wspólnie z funkcjonariuszem Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu, który był już po służbie, zatrzymali sprawcę kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło 13 czerwca br. w Biedrusku ok. godziny 22.30. Kierujący oplem skręcając w lewo wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka fordem. Poszkodowany kierowca forda od sprawcy zdarzenia wyczuł silną woń alkoholu. Mężczyzna zaparkował swój samochód niedaleko miejsca kolizji, a następnie uciekł w kierunku poligonu wojskowego.

Na miejsce zdarzenia przyszedł między innymi policjant z plutonu przewodników psów służbowych OPP. Po zorientowaniu się w sytuacji natychmiast ruszył za uciekinierem. W miedzy czasie przyjechali również policjanci z Suchego Lasu wezwani na interwencję. Wspólnymi siłami zlokalizowali i zatrzymali 30-letniego mieszkańca Poznania. Powodem ucieczki był stan, w jakim się znajdował kierowca opla. Badania wykazały ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo, którego się dopuścił grożą 2 lata więzienia. 

Maciej Święcichowski