POZNAŃSKA POLICJA

Czerwonak - "Mały Ratownik" - podsumowanie programu

Policjanci z Komisariatu w Czerwonaku wzięli udział w podsumowaniu programu „Mały Ratownik”. Uroczystość odbyła się w przedszkolu „Bajkowe Ludki” w Koziegłowach. Maluchy przez cały rok poznawały zasady pierwszej pomocy, numery alarmowe do służb ratunkowych i zasady bezpieczeństwa. Spotkanie było okazją do wzajemnych podziękowań.

9 czerwca 2017 roku w przedszkolu "Bajkowe Ludki" w Koziegłowach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Mały Ratownik" – programu dotyczącego bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Program ten ma na celu kształtowani u najmłodszych świadomości, że szybka i prawidłowa reakcja może pomóc uratować ludzkie życie.  Z tej okazji dzieci z przedszkola przygotowały przedstawienie w tematyce bezpieczeństwa. Pokazały, że świetnie znają numery alarmowe do poszczególnych służb i doskonale wiedzą na czym polega praca policjanta, strażaka czy ratownika medycznego.

Przedszkolaki przez cały rok poznawały zasady bezpieczeństwa na ulicy, w domu czy w przedszkolu. Zdobywanie wiedzy i umiejętności odbywało się również w formie prowadzonych pogadanek prowadzonych przez służby mundurowe m.in. policjantów, strażaków oraz strażników gminnych.

Na uroczystość Dyrekcja przedszkola zaprosiła przedstawicieli służb mundurowych oraz Wójta Gminy Czerwonak. Na koniec przedszkolaki wręczyli gościom podziękowania za przybycie i udział w uroczystości.                                                                                                      

Anna Daszkiewicz/MŚ