Grunwald - "Znam się - nie dam się" - POZNAŃSKA POLICJA - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

POZNAŃSKA POLICJA

Grunwald - "Znam się - nie dam się"

Policjanci z Komisariatu na Grunwaldzie od 13 do 23 czerwca br. prowadzą działania pn. „Znam się – nie dam się”. Akcja skierowana jest do osób starszych, które będą mogły się dowiedzieć co robić, by nie paść ofiarą przestępstwa. Funkcjonariusze przypomną najpopularniejsze metody oszustw na „wnuczka, policjanta, wypadek” i dokładnie wyjaśnią podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu i na ulicy. Serdecznie zapraszamy.

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób w podeszłym wieku,  w dniach 13 do 23 czerwca 2017r. na terenie działania Komisariatu Policji Poznań – Grunwald, zostaną przeprowadzone działania prewencyjne pn. „Znam się – nie dam się”. Celem działań jest bezpieczeństwo własne oraz ochrona dóbr osobistych.

W trakcie działań policjanci będą przedstawiać zagadnienia z zakresu prewencji kryminalnej, ze szczególnym uwzględnieniem metod oszustw z wykorzystaniem legendy „na wnuczka”, „na wypadek”, „na policjanta”, „administratora” czy pracownika „NFZ”. Ponadto będą poruszać problematykę kradzieży kieszonkowych, kradzieży z mieszkań,  bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie policjanci przedstawią założenia i ideę platformy pn. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz Moja Komenda oraz przekażą broszury informacyjne związane z omawianymi zagadnieniami.

Mariusz Fabisiak/MŚ