POZNAŃSKA POLICJA

Poznań - II miejsce poznańskich policjantek na Turnieju Piłki Nożnej IPA Gdynia 2017

Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł. insp. Maciej Nestoruk spotkał się z policjantkami, które pracują w strukturach Komendy Miejskiej, a które są reprezentantkami kobiecej drużyny piłkarskiej. Policjantki 3 czerwca zajęły II w VI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej IPA Gdynia 2017. Komendant pogratulował policjantkom miejsca na podium, życząc kolejnych sukcesów.

Piłka nożna staje się coraz bardziej popularna wśród kobiet, mimo że wiele osób nadal uważa, że to sport tylko dla mężczyzn. Policjantki z Wielkopolski udowadniają, że jest inaczej. Niespełna rok temu postanowiły założyć swoją drużynę. Z turnieju na turniej zdobywają coraz większe doświadczenie, a co za tym idzie lepsze wyniki. Udowodniły to na stadionie rugby w Gdyni, gdzie w dniu 3 czerwca br odbył się VI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej IPA Gdynia 2017 zajmując II miejsce. Po raz szósty w kategorii mężczyzn i po raz pierwszy w kategorii kobiet na stadionie rugby w Gdyni rozegrano policyjny turniej piłkarski.

W turnieju uczestniczyły 4 zespoły kobiet : KGP, KWP Poznań, KWP Olsztyn i KWP Gdańsk. W pierwszym meczu KWP Poznań zwyciężyło z KWP Gdańsk 5:1, co dało motywację do dalszej walki. Drugi mecz z KWP Olsztyn zakończył się pewnym i wysokim zwycięstwem 6:2 teamu z Poznania. W trzecim pojedynku z silnym zespołem KGP ( Reprezentacji Policji w Piłce Nożnej Kobiet) ekipa z Poznania w pierwszej połowie prowadziła 1-0, niestety w drugiej połowie zabrakło energii i mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla reprezentacji KGP. Jednak przegrana z takim zespołem to i tak zwycięstwo dla Policjantek z Wielkopolski.

Wyniki meczu:

I miejsce KGP

II miejsce KWP Poznań

III miejsce KWP Gdańsk

IV miese KWP Olsztyn

Dobra gra zawodniczek KWP Poznań została również dostrzeżona przy wyróżnieniach indywidualnych:  najlepszym zawodnikiem turnieju została Marta Zielińska, skromna i uśmiechnięta funkcjonariuszka, pracująca na co dzień w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Wielkim wsparciem dla drużyny z Wielkopolski była Karolina Grześkowiak - Mistrzyni Świata w Piłce Nożnej Kobiet. Karolina nie tylko jest świetnym zawodnikiem, każdego dnia dba o bezpieczeństwo innych ludzi, pełniąc służbę w Wydziale Prewencji KPP w Środzie Wlkp.

Skład drużyny z KWP Poznań:

nadkom. Anna Król

sierż.sztab. Monika Witt

sierż. Anna Rozbicka

sierż. Karolina Duszyńska

sierż. Agata Wieczorek

st.post. Karolina Grześkowiak

st.post. Daria Saukens

post. Marta Zielińska

post. Alicja Cichoradzka

post. Sonia Wojciuch

Na koniec Policjantki chciałyby złożyć ogromne podziękowania dla Zarządu NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego, bez którego wsparcia nie mogłyby wziąć udziału w/w turnieju.

Anna Król/MŚ