POZNAŃSKA POLICJA

Grunwald - Działania profilaktyczne policjantów

Policjanci z Komisariatu na Grunwaldzie brali udział w dwóch spotkaniach profilaktycznych. Była to okazja do działań profilaktycznych i przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdy chętny posiadacz roweru mógł oznakować swój jednoślad.

10 czerwca 2017 roku funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań - Grunwald uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym na terenie kompleksu doskonalenia techniki jazdy, na który składają się Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab i Skoda Autodrom Poznań przy ul. Głogowskiej 425 w Poznaniu oraz Festynie Rodzinnym Rady Osiedla Junikowo w Parku ks. Feliksa Michalskiego przy ul. Grunwaldzkiej 250 w Poznaniu.  Przeprowadzali tam znakowanie rowerów w ramach programu prewencyjnego „Poznański rower- bezpieczny rower”.

W trakcie znakowania policjanci przypominali o obowiązkowym wyposażeniu roweru jakie jest wymagane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r, w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia ze zmianami oraz o zmianach w przepisach Prawo o Ruchu Drogowym dotyczące rowerzystów, wynikające z Ustawy z dnia 01.04.2011 r. o zmianie ustawy Prawo o Ruchu drogowym oraz Ustawy o kierujących pojazdami /DZ.U. Nr 92 poz. 530/.  Ponadto przypominano podstawowe zasady prewencji kryminalnej.  Znakowanie rowerów cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Pamiętajmy, że rower można oznakować za darmo, także na dowolnym Komisariacie Policji w Poznaniu w wyznaczonych terminach. Harmonogram znakowania rowerów jest umieszczony na stronie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Mariusz Fabisiak/MŚ