Rozpoznajesz te osoby? Zadzwoń

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto - Rozpoznajesz prezentowany wizerunek? Zadzwoń

Data publikacji 10.10.2017

Policjanci z Poznania poszukują młodej kobiety podejrzewanej o udział w kradzieży z mieszkania starszej pani, gotówki i przedmiotów o wartości blisko 2800 złotych. Wszystkich, którzy rozpoznają portret pamięciowy kobiety, prosimy o kontakt z Policją.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto prowadzą postępowanie w związku z kradzieżą mieszkaniową, do której doszło 15 września br. W Poznaniu na os. Jagiellońskim. Około godziny 13:45 do drzwi starszej kobiety zapukała młoda, mniej więcej 25-letnia kobieta. Pod pretekstem zostawienia torby dla sąsiadki, weszła z seniorką do mieszkania, do kuchni i tam zaczęła z nią rozmawiać. Starsza pani w pewnym momencie usłyszała jakiś hałas z sąsiedniego pokoju lecz została przekonana, że to na pewno tylko przeciąg. Po kilku minutach młoda kobieta opuściła mieszkanie.  Właścicielka mieszkania sprawdziła pozostałe pokoje i odkryła, że ktoś ukradł jej pieniądze, aparat fotograficzny i inne przedmioty, powodując łączne traty na blisko 2800 złotych.

Przy współpracy z Laboratorium Kryminalistycznym KWP został sporządzony portret pamięciowy poszukiwanej kobiety. Osoby, które rozpoznają prezentowany wizerunek, prosimy o kontakt z policjantami z Nowego Miasta pod numerami telefonów 61 84 12311 i 997 czynnymi całą dobę.

Przy okazji tej sprawy policjanci po raz kolejny przypominają i przestrzegają przed wpuszczeniem obcych osób do mieszkań i domów.

Oszuści będą wymyślali przeróżne preteksty, żeby tylko wejść do naszego mieszkania. Podczas, gdy jedna osoba zajmuje rozmową właściciela mieszkania, wspólnik w tym czasie przeszukuje pozostałe pomieszczenia, kradnąc pieniądze i wartościowe przedmioty.

Maciej Święcichowski