Poszukiwani świadkowie wypadków drogowych

Kórnik - Sprawcy uszkodzeń zatrzymani

Policjanci z Komisariatu w Kórniku 12 lipca zatrzymali na gorącym uczynku 6 sprawców uszkodzenia mienia. Wandale, idąc miejscową promenadą, uszkodzili ławkę, pergolę oraz będący w budowie pomnik. Dorosłym sprawom tego przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Najmłodszy 16-latek za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

12 lipca br. krótko po północy policjanci z Komisariatu w Kórniku otrzymali zgłoszenie o zuchwałych zniszczeniach do jakich właśnie miało dochodzić na miejscowej promenadzie im. Wisławy Szymborskiej. Policjanci z kórnickiej „patrolówki” natychmiast udali się we wskazane miejsce. Tam zatrzymali na gorącym uczynku niszczenia mienia sześciu wandali. Młodzi mężczyźni w wieku od 16 do 25 lat, idąc promenadą niszczyli wszystko to co mijali po drodze; zdewastowali ławkę, pergolę oraz znajdujący się w budowie pomnik. Swoim działaniem spowodowali straty w wysokości prawie 2 tysięcy złotych. Cała szóstka była pod wpływem alkoholu, nie wyłączając najmłodszego ze sprawców 16.latka.

Po wytrzeźwieniu dorośli sprawcy przestępstwa usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia. Grozi im do 5 lat więzienia. Nieletni za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.