Poszukiwani świadkowie wypadków drogowych

Jeżyce - Zatrzymano rozbójnika

Policjanci z Jeżyc  doprowadzili do zatrzymania rozbójnika, który w ubiegłym roku, posługując się nożem lub brzytwą, ukradł ponad 30 tysięcy złotych. Ofiarą przestępcy padł mężczyzna, który do Poznania przyjechał z zamiarem kupna auta. Sprawcą okazał się mieszkaniec Radomia. Wobec zatrzymanego zastosowany został areszt.

Kryminalni z Jeżyc zajmowali się sprawą rozboju od połowy listopada ub. roku. Wtedy to powiadomieni zostali o przestępstwie, do którego doszło na terenie poznańskiej giełdy samochodowej. Z ustaleń wynikało, że napadnięty został mężczyzna, który do Poznania przyjechał z zamiarem kupna samochodu. Ofiara, która zastraszona została nożem lub brzytwą, straciła około 36 tysięcy złotych.

Policjanci zaczęli ustalać istotne kwestie w tej sprawie. Po ich przeanalizowaniu wytypowali potencjalnego sprawcę. Okazał się nim 40 – letni mieszkaniec Radomia. Gdy funkcjonariusze zyskali pewność co do sprawcy, doprowadzili do jego zatrzymania przy pomocy policjantów z Radomia.

Zatrzymanym okazał się niejaki Artur P. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Za rozbój grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.