DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem"

Data publikacji 22.02.2021

Dzień Ofiar Przestępstw – to polskie święto obchodzone 22 lutego na mocy ustawy Sejmu RP z dnia 12 lutego 2003, które ma na celu monitorowanie sytuacji ofiar przestępstw oraz działanie na rzecz poprawy ich położenia. W związku z tym w dniach 22 – 28 lutego 2021 roku obchodzony jest „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Dzień Ofiar Przestępstw jest obchodzony nie tylko w Polsce, ale również w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Z tym dniem związany jest również „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, który w tym roku jest również organizowany.

Celem działań jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby osób, które w wyniku popełnionych przestępstw poniosły krzywdę lub została wyrządzona im szkoda materialna. Dlatego w dniach 23, 24 oraz 26 lutego 2021 r. w godzinach 10.00 - 14.00 w Fundacji „Dziecko w Centrum” przy ul. Zeylanda 3 w Poznaniu policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej  Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu będą udzielać porad dotyczących praw i form pomocy osobom pokrzywdzonym.  

Zapraszamy do skorzystania z pomocy oraz porady!

Marta Mróz