DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Widziałeś wypadek w Pobiedziskach? Zadzwoń!

Data publikacji 08.12.2020

Policjanci z poznańskiej komendy prowadzą śledztwo w sprawie wypadku do którego doszło 14 listopada br. w Pobiedziskach. Tego dnia, kierujący samochodem doprowadził do zderzenia z motorowerem, porzucił swój pojazd i uciekł. Wszystkich, którzy byli świadkami tego wypadku lub mają wiedzę na jego temat prosimy o kontakt z Policją.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu prowadzą śledztwo w sprawie wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło 14 listopada br. około godziny 20.00 w Pobiedziskach na drodze wojewódzkiej nr 194 w kierunku Gniezna.

Policjanci ustalili, że kierujący Volkswagenem 32-letni mieszkaniec Pobiedzisk doprowadził do zderzenia z motorowerem, którym poruszali się ojciec z synem. Następnie sprawca porzucił swój pojazd i uciekł z miejsca wypadku.

Po tej informacji mundurowi natychmiast zaczęli szukać kierowcy samochodu. Jak się szybko okazało autem podróżowały dwie osoby. Jeszcze tego samego wieczoru policjanci z poznańskiej drogówki zatrzymali pasażera pojazdu, którym okazał się 36-letni obcokrajowiec, a następnego dnia rano do policyjnego aresztu policjanci z Komisariatu Policji w Pobiedziskach doprowadzili sprawcę wypadku. W wyniku tego zdarzenia starszy z poszkodowanych mężczyzn zmarł w szpitalu, a jego syn jest w ciężkim stanie.

Decyzją sądu mężczyzna, który kierował pojazdem został aresztowany na trzy miesiące, a pasażer usłyszał zarzut nieudzielania pomocy. Śledczy zaznaczają, że po zebraniu całego materiału dowodowego zarzutów wobec tych mężczyzn może być więcej.

Wszystkich, którzy widzieli ten wypadek bądź mają jakiekolwiek informacje na ten temat prosimy o kontakt z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KMP w Poznaniu pod numerem tel. 47 77 130 90 (w godz. 7.30-15.30) lub 47 77 156 13, 112  czynnymi całą dobę.

Marta Mróz