DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Zatrzymany za zniszczenie kilkudziesięciu pojazdów

Data publikacji 04.11.2020

Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali mężczyznę, który uszkodził kilkadziesiąt pojazdów. W ustaleniu sprawcy mundurowym pomogli mieszkańcy osiedla, na którym doszło do przestępstw. Teraz 36-latek za swoje czyny odpowie przed sądem.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto otrzymali kilkadziesiąt zgłoszeń od mieszkańców Osiedla Warszawskiego dotyczących przebitych opon, uszkodzonych lusterek, czy zniszczonej karoserii.

Kryminalni z Nowego Miasta natychmiast zajęli się sprawą. Policjanci zabezpieczyli i przejrzeli sporą ilość nagrań z kamer monitoringu, które pomogły im ustalić posturę mężczyzny, sposób działania i charakterystyczne elementy, mające istotne znaczenie dla sprawy. Mając te informacje, kryminalni operacyjnie rozpoczęli identyfikację sprawcy.

W ustaleniu mężczyzny pomocni byli sami mieszkańcy tego osiedla, którzy zaangażowali się w pomoc mundurowym. Osoby te, przekazywały funkcjonariuszom swoje spostrzeżenia oraz informacje, które następnie kryminalni wnikliwie sprawdzali i weryfikowali.

Okazało się, że ten sam mężczyzna 31 października br. ponownie pojawił się na osiedlu Warszawskim i zniszczył lusterko od pojazdu warte kilka tysięcy złotych. Mieszkańcy byli na tyle czujni, że spisali numery rejestracyjne auta, którym przyjechał i natychmiast zadzwonili na policję. Chwilę później mundurowi pojawili się na miejscu zgłoszenia, ustalili do kogo należy pojazd i zatrzymali mężczyznę.

36-latek usłyszał łącznie 25 zarzutów za uszkodzenie mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia. 

Marta Mróz